מדוע נדרשת הסבה מתמדת

לפני זמן לא רב חיינו אנו והורינו בתנאים שבהם אדם פעם בתחילת חייו קיבל תקופת לימודים ארוכה, ואז במשך כמה עשורים יישם את הידע שלו בפועל. לא, כמובן, נכנסו לשימוש מכונות חדשות, שיטות חדשות לאבחון גידולים שפירים, ציוד חדש או שיטות חדשות לחישוב הסכום המבוטח ... אבל בצורה כזו שחזרה לספסל בית הספר שוב ושוב, לדחוס, להבין, ללמוד את היסודות של תחום חדש ולעבור בחינות - כאלה לא היה. לפיכך, האמינו כי קל יותר לשלוט בשפה זרה בגיל צעיר יותר ואז הזיכרון של האדם "נעשה נוקשה".
 
ואז קרה סיפור - אלמנטים של חברה אינפורמטיבית פוסט-תעשייתית פרצו לחיינו והם שינו באופן מהותי גם את מיקום העבודה, את חיפוש העבודה ואת התקשורת עם אנשים אחרים. מבחינת חבר המדינות חבר העמים, משמעות הדבר הייתה גם חדירה לשוק השירותים שלא היו ידועים בעבר עם אנשים סובייטים ופוסט-סובייטים.
 
מקצועות חדשים הופיעו לא רק בתחום ה- IT. כן, זה יצר ביקוש למתכנתים של כל הפסים, משווקי האינטרנט, מיטבי קידום אתרים, מנהלי פרויקטים וכו ', עבודת האנשים האלה קשורה לטכנולוגיית המידע ולא תמיד קל לנחש משם המקצוע מה נציגו עושה. אולם העובדה שמקצועות חדשים מופיעים רק ב- IT היא שגיאה.
 
5 מקצועות שהופיעו איתנו לפני לא יותר מעשר שנים
 
מתווך הלוואות - מומחה להסדרת הלוואות במוסדות פיננסיים, אספן - מומחה בהחזר חובות חוקי, עורך דין - מי שמכין משקאות קפה וקפה, סומלייה - מומחה בבחירת יין במוסדות קייטרינג ציבוריים, מנהל אירועים - מארגן אירועים עסקיים
 
נסה למצוא בפנקס המקצועות וסוגי הפעילות משהו שמתאים לפחות לרשימה שלמעלה - תתפלא.
 
50 המקצועות המבוקשים ביותר בשוק - לא היו קיימים לפני 20 שנה
 
הורים רבים בני 90-90 אינם יודעים או אינם יכולים להסביר מה ילדיהם עושים. כל האנשים לא רק פותחים את הדרך להתמחויות חדשות ולא נחקרות, חופש משושלות מקצועיות.
 
מיהו metrapage?
 
Metranpage הוא סוג בכיר בבית הדפוס המחשוב. מספר עצום של מקצועות מיושנים או משתנים ללא הכר, ואני לא מדבר על מקצועות עתיקים כמו אוכף או שומר מפתח. קלדניות בנאליות עדיין יכולות להתקשות במציאת עבודה כמזכירות, ופעם היה זה מקצוע פופולרי ומבוקש בקרב נערות צעירות.
 
הגישה לחיפוש עבודה השתנתה
 
תפוצה ומכרים, מקסימום, מודעה בעיתון - בחירת מקומות העבודה הוגבלה על ידי גיאוגרפיה, מעגל מכרים, מיקום בחברה. הם החזיקו מעמד בעבודתם, נהוג היה לעבוד במקום אחד במשך שנים רבות, וזה הוליד עריצות שלטונות ושנאת עבודה.
 
מה עכשיו? עיוותים מקצועיים מופיעים במהלך 5 שנות עבודה בחברה אחת, - אדם שעובד איפשהו יותר מחמש שנים הוא ותיק, ויותר מ 7 - שותף מנהל או בעלים משותף של החברה. עכשיו חברות במשך 5 שנים לא חיות.
 
קפיצות עבודה - שינוי תדיר בתפקיד - זה לא רק מזיק, אלא גם שימושי, ובמערב הוא הפך זה מכבר לסטנדרט של שוק העבודה. עובדים מתחרים על משכורות ומשימות מעניינות בתוך החברה, ואדם שאינו מעוניין בתפקיד זה יכול בקלות למצוא עוד אחד שמתאים יותר למטרות וליכולות שלהם.
 
אתה יכול למצוא מקום פנוי מעניין באינטרנט, אם הוא נמצא בעיר אחרת אתה יכול לעבור לתנאים נוחים יותר עבורך. תוכלו ללכת לכנס מקצועי ולפגוש שם את המעסיק העתידי, והמשרות הפנויות המעניינות ביותר מופיעות בפייסבוק או באתרי האינטרנט של חברות המחפשות מומחה.
 
צמיחה בקריירה אופקית ואנכית
 
חברות המודעות לנקודה הראשונה עוברות לתעלול ומעודדות שינוי המומחיות בחברה. בחברה מתקדמת המנוהלת על ידי חוקים מערביים, תוכלו לבצע הסבה מקצועית ממארגן אירועים לאנליטיקאי, ובודק למתכנת, אם תרוויחו את הכישורים, הניסיון והידע הדרושים.
 
צמיחת הקריירה האנכית האיצה גם היא - כעת אין צורך ללכת בדרך 35 שנה מעובד פשוט לראש הסדנה. צמיחת שכר שקופה ופיתוח קריירה הם מה שטוענים כל בעלי המקצוע.
 
השכלה גבוהה פירושה דבר
 
צעירים כמעט ולא עובדים במומחיותם: רבים מקבלים השכלה גבוהה להורים, ואז הם עוברים כמוכרים וכמספרות, כי זו הנשמה.
 
שנות ה -90 תיקנו באופן משמעותי את תמונת העולם ואת הרלוונטיות של ההשכלה הגבוהה לצרכי השוק. רבים נסעו למקום בו הם משלמים כסף, לאחר שלמדו מעט או ניצלו קשרים ונפוטיזם.
 
מחייבת השכלה גבוהה - העבודה נותרה ברפואה, משפטים ומדעים. ורואה חשבון או מורה באוניברסיטה, למעשה, יכול להיות אדם מכל התמחות.
 
ואוניברסיטאות מגיבות למגמה זו, ומשחררות מספר רב של "מנהלים", "כלכלנים", "מהנדסים" ללאככל הנראה מערכת משותפת של כישורים, משימות ומערך אובייקטים מופשט.
 
הסבה מקצועית רציפה
 
"אנאלפביתים במאה ה -21 לא יהיו אלה שלא יכולים לקרוא ולכתוב, אלא אלה שלא יכולים ללמוד, לומדים וללמוד מחדש" אלווין טופלר
 
הסבה מקצועית והשכלה עצמית הם מגמה מרכזית בתקופתנו. האדם המודרני משנה את המקצוע העיקרי שלו למקצוע בממוצע אחת לחמש שנים. כל 5 השנים הללו הוא לומד, ועושה זאת לא בעבודה, אלא בזמנו הפנוי מהעבודה. בלילה, בסופי שבוע, בחופשה. און ליין או בערב, בפורמט נפקד.
 
חברי הוא מומחה בתחום הכלכלה, שלמד ברשת לפני שהפך לאופנתי, ערך מחקר פשוט: ספר את אלו שהתעניינו בתכונות לימודיו לפני מספר שנים, ובאמצע 2015. הנתון עלה 5 פעמים.
 
עמדה יזומה בשוק העבודה
 
הסבה מקצועית הינה עמדה יזומה בשוק העבודה, מה שאומר שאתה לא רק עוקב אחר מגמות המקצוע שלך, אלא גם אם אתה מוכן לשנות אותו למקום פופולרי יותר עכשיו או למעניין יותר עבורך באופן אישי.
 
יכולת הלמידה נחלשת אם לא לומדים כל הזמן משהו חדש. המוח פועל כמו שריר, ככל שאתה חושב יותר, אתה משתפר, אתה מאמן את הזיכרון שלך - אתה זוכר יותר.
 
עכשיו שליטה כל הזמן בדברים חדשים חשובה מתמיד. אם אתה יודע את כל המקצוע (או חושב שאתה יודע), עבור לשפות או תחביבים זרים. למד לתכנת ב- Java, לתפור או ללמוד איטלקית. ראשית, לא ידוע לאן החיים ייקחו אותך לאחר המשבר הכלכלי הבא, ושנית, המוח שלך יהיה מוכן ללמוד דברים חדשים, ותוכל בקלות להתאים את המידע הדרוש לך לסביבה ובאופן משתנה.