"עכשיו במשפחה אני לא אלך לעבוד"

זהירות, מעסיק לא ישר!

 
הקורא טטיאנה התקשר למערכת וסיפר לנו כיצד המעביד שלה הוליך אותה:
"עניתי להודעה אחת על העסקה: נדרשה מטפלת, הם הציעו שכר של 50,000 רובל. הם גם הבטיחו לגור בחדר נפרד, בדירה מרווחת ומודרנית. זה התאים לי. אני יכול להתמודד עם ילדים - גידלתי את השניים שלי, ויש לי השכלה רפואית. אבל ילדי כבר מבוגרים, והדירה שלנו קטנה - צפופה מאוד. אז החלטתי, אם יש לי הכנסה טובה וחדר משלי, זה רק ישתפר למשפחתי. אבל לפני כן, לא עבדתי כמטפלת, לא ידעתי מול מה אוכל לעמוד.
קראתי את המודעה, כך התברר, נכנסתי לסוכנות לבחירת צוות פנים. הם הבטיחו לי שבאמת יש להם עבודה ויספקו דיור. הגעתי למשרד, סיפרתי לי הכל על עצמי בפירוט, מילאתי ​​שאלון גדול ואפילו עברתי את המבחן. כלומר היחס למועמדים שם הוא רציני במבט ראשון והם לא ביקשו ממני כסף. קראתי בעיתונך כיצד מרמים מועמדים בסוכנויות - הם דורשים לשלם עבור עבודה או קשר של מעסיקים.
נשלחתי מסוכנות למשפחה עשירה - לאישה שגרה עם אמה ובתה הקטנה. אבל מבוגרים עובדים, ילד עם מטפלת נשאר כל היום. יש להם דירת ארבעה חדרים, ואני באמת גרתי בחדר נפרד. עם זאת, לא היה קל לעבוד.
כל מה שהמארחת ואני הסכמנו עליה לראשונה, היא שכחה בבטחה. מעולם לא היו לי יומיים מלאים חופש - אמי וסבתא כל הזמן ביקשו ממני לשבת עם הילד, הם כל הזמן היו צריכים לעזוב איפשהו. לפעמים הם נאלצו לנקות ולבשל, ​​הם הבטיחו להגדיל את שכרם בגלל זה. אבל הם בכלל לא שילמו לי כסף!
פעם שמעתי בטעות מארחת מדברת עם עובד הסוכנות ששלחה אותי לכאן. היא שאלה מטפלת אחרת, התלוננה שאין בשביל מה לשלם לי. זה היה מדהים ... היא תמיד הייתה מנומסת איתי, היא לא השמיעה תלונות רציניות ונראה היה שאני עובדת כרגיל. החלטתי להבהיר את המצב - ביקשתי שתתן לי משכורת. התברר שאני ממלא את תפקידי בצורה גרועה ולא יהיו כסף, וחוץ מזה הם כבר מצאו לי תחליף. ואז פניתי לסוכנות - הם גם לא רצו לשלם שם. על פי הטענה, הלקוח גם לא העביר להם כסף לצורך גיוס הצוות, על אחת כמה וכמה לא חייבים לי כלום. מסתבר שעבדתי כמה שבועות בחינם, ואז פשוט הוצאתי מכות. עכשיו אני לא אלך לעבוד במשפחתי, אני מועסק במקצוע.
 
טיפ עבורך בשבילך:
לעתים קרובות, לקוחות המעסיקים עובדים פנים מעדיפים לא לחתום על חוזים כלשהם עם עובדים. אחרי הכל, אז תצטרך לשלם להם עבור העיבוד, העבודה בסוף השבוע ואפילו הם יכולים לדרוש חופשה בתשלום. וסוכנויות הגיוס, אם הן מסכמות חוזים עם מועמדים למשרות פנויות, הן מתוכננות באופן שהסוכנות לא תפצה אף אחד ולא עונה על שום דבר.
כך שאם אתם מסודרים לעבוד במשפחה, עדיף לדרוש תשלום על בסיס יומי, או, במקרים קיצוניים, אחת לשלושה ימים - הם לא יוכלו להונות אתכם עם המשכורת שלכם.