10 איכויות של עובד אידיאלי

ישנן מספר תכונות עיקריות של המועמד, אשר המעסיקים נותנים את תשומת ליבם הרבה ביותר בעת הגשת מועמדות למשרה, הן כוללות:
 
1. תשומת לב לפרטים
 
מעסיקים מעריכים אנשים שמקדישים תשומת לב לפרטים: מילה שגויה או שגיאת דקדוק הפכו לכאב ראש עבור מותגים ידועים רבים. לדוגמא, איות המילה "טקנו" כ"טכנו "הוא טעות, שתיקונה יעלה לחברה מיליונים. לפיכך, מעסיקים זקוקים לגברים ונשים אשר מקדישים תשומת לב מספקת לפרטים בעבודתם על מנת להימנע מטעויות כאלה.
 
2. יכולת לעבוד בצוות
 
האם אתה שחקן קבוצתי או אדם שמאמין רק בחוזקות שלהם? או אולי עלינו לשאול אתכם את השאלה הבאה: האם אתם עובדים כמו לואיס סוארס (החבר מסי ידוע ביכולתו לעבוד בצוות)? או שאתה מעדיף משחק שחקן יחיד כמו אריין רובן, שהוכר שוב ושוב כשחקן הכדורגל האנוכי ביותר על ידי שחקני כדורגל ועיתונאים ספורטיביים אחרים?
 
3. יכולת למידה
 
עליכם לאהוב את תהליך הלמידה עצמו והסיבה היא פשוטה מאוד: מעסיקים מעריכים אנשים אשר שואפים לפתח את כישוריהם ולהשתפר בכל יום!
 
אל תתגעגע: מהן הטעויות העיקריות שהמבקשים מבצעים במהלך ראיון?
 
4. מנהיגות
 
ישנם שני סוגים של מנהיגים - טובים ורעים, וככלל, מעסיקים אינם זקוקים למאמץ רב כדי לגלות מאיזה צוות אתם מגיעים. קורות החיים שלך ואיך אתה עונה על השאלות במהלך הראיון מאפשרים למעסיק להבין במהירות אם אתה מנהיג טוב. האם יש לך כישורי מנהיגות? נהדר! האם אתה לא כל כך טוב בזה? ובכן, יש לך על מה לעבוד!
 
5. היכולת לחשוב מעבר לתחום המשימה
 
האם אתה מסוג האנשים שלוקחים יוזמה ומציעים למנהיגות כמה רעיונות חדשניים שמקרבים את הארגון למטרותיהם? או שאתה פשוט יושב ליד שולחן העבודה ומחכה להוראות? מעסיקים אוהבים אנשים יצירתיים שמוכנים לייצר רעיונות טריים.
 
6. כונן והתלהבות
 
יש עובדים שמתלהבים מאוד מהשלמת המשימות שלהם ומצפים למצב הבא, בעוד שיש כאלה שלוקחים משימה כלשהי במשך גילאים ונאנחים רק כשמוטלת עליהם משימה אחרת. לאיזה משני סוגי האנשים האלה אתה שייך? חשוב לשאול את עצמך את השאלה הזו, מכיוון שמעסיקים רוצים להשיג בדיוק חובבים כאלה.
 
7. חברותיות
 
יותר מדי אנשים נוטים לקחת זאת כמובן מאליו. חשוב שתוכלו להוכיח את עצמכם בחברותיות. תקשורת היא חלק בלתי נפרד מהעבודה. אף מעסיק אינו מעוניין להעסיק מישהו שאינו יכול לתקשר ביעילות.
 
8. היכולת להישאר רגועה בלחץ
 
מה קורה לך בדרך כלל כשאתה בלחץ מתמיד? האם אתה יכול להישאר רגוע ולהתמקד בעבודה, או בשלב מסוים אתה פשוט מתפוצץ כמו זיקוקין? מעסיקים מחפשים אנשים שמצליחים להתמודד עם הלחץ, שלעתים קרובות עולה בגלל מועדי ה"בערה "והריבוי משימות.
 
9. כישורים ארגוניים וניהוליים
 
המעסיקים תמיד שמחים להעסיק אנשים שיש להם כישורי ניהול טובים. הפרויקטים היו הצלחה מדהימה או נכשלו רק בגלל המיומנות הזו, הקשורה לניהול זמן, משאבים וקבלת החלטות.
 
10. היכולת להתגמש
 
האם אתה האדם שיכול להשלים את המשימה ביותר מדרך אחת? האם אתה מחפש דרכים יצירתיות לפתור בעיות ולעמוד בלוחות זמנים?
כשאתה עומד בפני מכשול, אתה מוותר או שאתה איכשהו עוקף אותו וממשיך לנוע? האופן בו אתה עונה על שאלות אלה מעיד על מה המעסיקים חושבים עליך. ככל שאתה גמיש יותר, כך גדל הסיכוי שלך לקבל עבודה!